Infolinia systemu Krajowej bazy: (22) 340 40 60 (dostępna w dni robocze w godzinach 08:00 – 16:00).
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://krajowabaza.kobize.pl/kontakt/show.

Informujemy, że odnotowano przypadki otrzymania korespondencji e-mail mającej na celu wyłudzenie poufnych danych użytkowników systemu Krajowa baza

  •   Data utworzenia: 2022-04-04

Informujemy, że odnotowano przypadki otrzymania korespondencji e-mail mającej na celu wyłudzenie poufnych danych użytkowników systemu Krajowa baza. Oto przykładowa treść wiadomości zatytułowanej „UWAGA: krajowabaza@kobize.pl Hasło wygasło”.

 

 Fałszywe ustawienie hasła

Przestępcy, pod pozorem zablokowania dostępu, zachęcają do odwiedzenia strony internetowej:(możliwość powiększenia obrazu)

 Przykładowy link

Jak widać powyższy adres nie jest prawidłową stroną naszego serwisu. Przed podaniem jakichkolwiek danych zawsze należy upewnić się że znajdujemy się na właściwej stronie. Przypominamy również, że z naszego serwisu nie są wysyłane komunikaty zmuszające do podejmowania natychmiastowych działań pod presją utraty dostępu! Procedura odzyskiwania dostępu do konta w krajowej bazie jest opisana na naszej stronie w zakładce Instrukcje. Zachęcamy do zachowania szczególnej ostrożności i prosimy o zgłaszanie nam wszelkiej podejrzanej korespondencji na adres incydent@ios.edu.pl.